כשהתוודעתי לראשונה לסיפורו המצמרר של- נאש, גאון צעיר פורץ דרך ומתמטיקאי מומחה אשר קיבל פרס נובל, התפעלתי עד כמה אפשר ללמוד הוראה בעבודת השם, אפילו מגוי, ואף על פי ולמרות הידיעה ההזויה- שדווקא דרך החולי הנפשי שלו- ניתן ללמוד דרך פעולה כיצד להילחם ביצר הרע.

נאש החל להראות סימנים של פרנויה בשנות הנישואים הראשונות שלו. אשתו הגדירה את מצבו כ"לא יציב", ואמרה שהוא מדבר לדמויות בדיוניות שלדעתו מסכנות את חייו. נראה שנאש האמין שהיה ארגון שרדף אחריו. הוא אושפז בבתי רפואה פסיכיאטריים שונים ואובחן כמי שסובל מסכיזופרניה. מאז התאשפז לסירוגין עד שיום אחד הוא בחר לצאת משם.

יום אחד הוא הצליח לראות אחרת את המציאות שלו.

פתאום קלט, ברגע אחד, בלי לקחת שום כדור, שלא הגיוני ששלושים שנה עברו מאז שהדמויות הללו רודפות אחריו ואף אחת מהן לא השתנתה.. ברגע אחד התבהרה לו המציאות על ידי ששאל את עצמו-כיצד ייתכן אשר הוא הזדקן, נוספו לו מספר קמטים בפניו, הוא כבר לא אותו בחור שהיה לפני 30 שנה ולדמויות הללו, אין שינויים, איתותי הזמן לא נראים על פניהם או על גופם..?

ברגע זה, הוא קלט- שהם דמיוניים. דמיון המספר לו מציאות אחרת ממה שהוא יודע בוודאות- אשר פגעי הזמן מראים את אותתם בכל דבר גשמי הקיים בעולמנו.

אחרי שראו שהוא חוזר לשגרת חייו, רצו לוודא שאכן אפשר לשלבו בעבודתו הקודמת, שאלוהו- האם הדמויות שסיפרת עליהן עזבו אותך?

לא. הוא השיב. הם כל הזמן איתי ,מלווים אותי בדרכי השונות ואף אומרות את דעתם, אבל החלטתי להתעלם מהם, לא להתייחס אליהן.

ברגע אחד, בו הוא הבחין שהם לא אמתיים- הוא החליט לא להעניק להם מקום בחייו.

כאן הנפש האלוקית נכנסה לתמונה..

ממש כמו היצר המתעתע בנו- הוא החליט לא להקשיב להם ולחיות מעליהם.

ברגע אחד, הוא הרוויח את חייו.

ברגע אחד, אנחנו יכולות לפקוח את העיניים ולקלוט שהרגש השלילי הוא לא אמתי אלא כוח המדמה. מדמה את המציאות לרעתנו ולא מניח לנו להרוויח את החיים האמתיים- את הגאולה!

כמה פעמים אמרנו לעצמנו- מזה כל כך פחדתי? הנה עברתי את זה, הכל כבר מאחורי.

אז למה בעצם פחדתי כל כך לפני? כיוון שבחרתי להקשיב בקולו  של הפחד.

אנו רק צריכות לומר לו- "את האמת אני יודעת, אתה לא תצליח לעצור אותי. אתה בסה"כ- דמיון, בלון נפוח אשר ברגע אחד- ההחלטה שלי לא להקשיב לך- הופכת להיות המחט אשר ננעצת בבלון- ומראה לי ולך- שאין בך ממשות".

אסור לתת לו לסלף את מחשבותינו או לגרום לנו להפריע לנו במשימתנו.

ברגע שנקלוט שהמשחק שלו- דמיוני לחלוטין ואין לו שום אחיזה במציאות אלא בסה"כ הוא ממלא את תפקידו ולנו יש תפקיד כנגדו. ננצח!

חג מתן תורה- התחדשות נתינת התורה, התחדשות הכוחות המחיים את הנפש האלוקית- התחדשות הבחירות שלנו בחיים.

לחיים לחיים! שנזכה לראות, לבחור ולחיות נכון ע"פ ראיית התורה! אשר היא ורק היא משמשת לנו כעיניים הנכונות לפעול במציאות בשמחה אמתית פנימית!

בכל שניה, בהחלטה של רגע אחד- ניתן להיגאל, בידינו הדבר!

דילוג לתוכן